Reprezentační týmy fakult školy pod vysokou sítí v 5. ročníku Volejbalové ligy VŠE

20. června
2017

Sportovní hala Na Třebešíně se stala i v letošním akademickém roce svědkem soubojů fakultních volejbalových týmů děvčat i mužů ve Volejbalové lize VŠE. Studenti, v dresech barvy svých fakult, se snažili bojovnými výkony o co nejlepší výsledky a přispět tak k úspěšné reprezentaci fakulty. V letošním ročníku obhájili vítězství týmy studentek i studentů Fakulty financí a účetnictví.

Úspěšnou sportovní reprezentaci ocenil děkan fakulty doc. Ing. L. Mejzlík, Ph.D. Studenty pozval na společenské setkání s předáním upomínkových plaket. Plakety, jako dar a podporu vysokoškolských sportovních aktivit, poskytla Nadace Preciosa.

Také týmům ostatních fakult děkujeme za aktivní účast ve VL VŠE a přejeme hodně zdaru do dalšího ročníku VL. Noví hráči jsou vítáni a mohou se hlásit zde. Reportáže z jednotlivých utkání 5. ročníku si můžete přečíst tady.

O 5. ročníku VL VŠE napsali studenti vítězných týmů:

Za tým mužů FFÚ – Štěpán Chvosta

Za dosud uplynulé čtyři roky tým mužů z Fakulty financí a účetnictví postupně sbíral zkušenosti a zdokonaloval herní činnost, začátky nebyly vůbec jednoduché. V prvním roce to bylo beznadějně poslední, páté místo, ve druhém roce byl tým lehce posílen a dostavilo se zlepšení v podobě konečné čtvrté pozice v tabulce. Ve třetím ročníku tým mužů přeskočil třetí pozici a zakotvil rovnou na pozici druhé, přičemž na celkový triumf nechybělo mnoho, ale ve čtvrtém ročníku již byla dlouholetá naděje a snaha přeměněna ve vytoužené vítězství, za kterým tento tým dlouhodobě směřoval. Cíl pro pátý ročník byl proto jasný – udržet se na vrcholu a pokusit se obhájit loňské prvenství.

Již před začátkem nového ročníku bylo jasné, že tento úkol nebude jednoduchý, protože některé týmy z jiných fakult mírně posílily své kádry, což se projevilo hned v prvním utkání proti Fakultě mezinárodních vztahů, která zvítězila poměrem 2:1 na sety, a mnozí pochybovači začali vznášet své domněnky, že tým financí a účetnictví již pravděpodobně znovu zvítězit nedokáže.

V následujících utkáních však již tým financí a účetnictví svou hru zlepšil a dokázal dvakrát zvítězit, byť vždy se ztrátou setu. Protože tým Národohospodářské fakulty nebyl hodnocen, byla v podzimní části soutěže odehrána pouze tři utkání a tabulka byla velmi vyrovnaná, všechny čtyři týmy měly stále šanci na vítězství. Ve druhé polovině soutěže fungoval tým velmi dobře a stabilně, na zápas standardně chodilo kolem 10 hráčů, zatímco ostatní fakulty měly leckdy problém sehnat minimální počet hráčů. Finance a účetnictví dokázaly dvakrát 3:0 a dvakrát 2:1 zvítězit a již před posledním zápasem bylo prakticky jasné, že o celkový triumf je nikdo nepřipraví.

Vzhledem k tomu, že celkové vítězství obhájil i tým žen ze stejné fakulty, oslavily oba týmy znovu po roce vítězný double. Celkový průběh pátého ročníku Volejbalové ligy na VŠE lze hodnotit kladně, neboť letošní ročník přinesl mnoho dramatických utkání a krásných volejbalových momentů, které se vždy nesly v duchu fair play.

Velké poděkování patří hlavnímu promotérovi Volejbalové ligy VŠE, panu PaedDr. Jaroslavu Boštičkovi, který drží ligu pohromadě a celé organizaci věnuje mnoho úsilí a času. Tímto bych chtěl zároveň pozvat ostatní volejbalisty, kteří se dosud Volejbalové ligy neúčastnili, aby neváhali a přihlásili se do jednotlivých týmů rozdělených podle fakult. Volná místa máme momentálně ve všech týmech.

Za tým děvčat FFÚ – Miriam Morochovičová

Akademický rok 2016/2017 se opět nesl nejen ve studijním, ale i ve sportovním duchu. Pod vedením pana Boštičky se uskutečnil už 5. ročník Volejbalové ligy VŠE, která je pro nás každoročně příjemným odreagováním od studijních povinností.

Podzimní kolo VL se neslo v dramatickém duchu hlavně pro týmy fakult FFÚ a FPH, které bojovaly o každý bod. První část soutěže skončila úspěšně pro FPH, která vyhrála nad FFÚ 10:8.

Fakulta financí a účetnictví pod vedením kapitánky Báry Výškové vstoupila do jarní části s o to větší motivací vyhrát a obhájit titul z předchozích roků. Nedarovala soupeřkám ani jeden bod a vyhrála všechny odehrané zápasy 3:0. Zápasy s FIS a NF byly bohužel kontumačně zrušené kvůli nedostatku hráček.

Závěr volejbalové ligy se nesl ve znamení předávání cen vítězům. Hráčkám FFÚ, již tradičně, pogratuloval děkan fakulty doc. Mejzlík. Tímto bych chtěla panu děkanovi a panu Boštičkovi poděkovat za slova plná podpory a motivace do dalšího ročníku.