Do čela Fakulty financí a účetnictví byl zvolen prof. Petr Musílek

Akademický senát FFÚ zvolil 25. února 2022 nového děkana. Stane se jím prof. Petr Musílek. Do funkce bude jmenován s účinností od 1. dubna 2022 do 31. března 2026. Po dvou funkčních obdobích tak nahradí doc. Ladislava Mejzlíka.

Prof. Petr Musílek absolvoval v roce 1988 Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Finance. Na stejné instituci získal později docenturu i profesuru. Celou svou dosavadní kariéru působí na Fakultě financí a účetnictví VŠE, kde zastával mimo jiné funkci proděkana pro vědu a doktorské studium. Od roku 2014 je prorektorem pro vědu a výzkum VŠE.
Odborně se specializuje na oblast kapitálových trhů, investičního bankovnictví a finanční regulace. Úzce spolupracuje s praxí, je členem vědeckého grémia České bankovní asociace, v letech 2003-2006 byl členem prezídia Komise pro cenné papíry a v období 2006-2009 členem oborové komise GAČR pro společenské vědy. Petr Musílek působí také v redakční radě časopisu Oceňování nebo ve vědecké redakci nakladatelství Oeconomica. Je autorem a spoluautorem patnácti monografií a učebnic a více než sedmdesáti článků v českých a zahraničních odborných časopisech.

Panu profesorovi gratulujeme!