Nejlepším startupem VŠE se stal projekt Luftio

V soutěži Startup VŠE soutěžily studentské týmy o stipendium ve výši 40 000 Kč na podporu inovativního podnikání. Do finále, které proběhlo 11. května 2021, bylo z přihlášek vybráno šest týmů z celé VŠE. Titul Startup VŠE získal projekt Luftio nabízející zákazníkům zařízení na měření kvality vzduchu. Soutěž pořádá Katedra podnikání Fakulty podnikohospodářské a podnikatelský akcelerátor xPORT VŠE.

V pětičlenné porotě zasedli zástupci investorské komunity: Vladimíra Josefiová z Venture fond Reflex Capitalu, která mimo jiné působí též jako CFO startupu Spaceti; Kamil Vacek, majitel společnosti TCCM a business angel, který byl prvním investorem úspěšného portálu bezrealitky.cz (vznikl na VŠE); Vít Horký, zakladatel a CEO Brand Embassy. Akademickou sféru v porotě reprezentoval Martin Lukeš, vedoucí Katedry podnikání a proděkan pro vědu a výzkum FPH a Jakub Stránský, zástupce xPORTu VŠE, zkušený mentor a zakladatel startupu Techambition.

Týmy během finále absolvovaly sedmiminutovou online prezentaci ve formátu „startup pitch“ a následnou diskusi s porotou. Tu zajímala velikost problému, který startup řeší, schopnost týmu dodat produkt na trh a potenciál na dynamický rozvoj firmy.

Titul Startup VŠE získal projekt Luftio. Luftio nabízí zákazníkům zařízení na měření kvality vzduchu. Získaná data analyzuje a výsledky zobrazuje v mobilní aplikaci. Startup Luftio představil Josef Tatíček, student FPH, společně s kolegyní Janou Vítovou. Porotu zaujal nejenom inovativní produkt a jeho potenciál, ale také excelentní vystoupení obou prezentujících.

Na druhém místě se umístil StudyHUB, který se zaměřuje na online doučování jeden na jednoho. StudyHUB představil student FPH Patrik Kruntorád. Třetí místo obsadil nápad TreeToGo studentů FPH Jana Petránka a Michaela Schuberta a studentek z FFÚ Nikoly Křišťanové a Terezy Barochové. Cílem TreeToGo je propojovat lokální patrioty a cestovatele.
Zvláštní cenu poroty získal projekt mementerra, který prezentoval student FPH David Makovský. Porotci ocenily perfektně zpracované produkty a finanční zdraví projektu, který expanduje reinvestováním vlastních prostředků.

Organizační tým Startup VŠE už pracuje na přípravě soutěže pro letní semestr 2021/22. Pro aktuální informace sledujte Facebook Katedry podnikání.