Ohlédnutí za Týdnem inovací 2023

Další týden inovací ve výuce na VŠE proběhl od 6. do 10. listopadu. Během tohoto týdne měli studenti možnost navštívit a zažít přes 150 přednášek a workshopů.  Během tohoto týdne měli studenti možnost poslechnout si velvyslance a velvyslankyně z mnoha zemí jako USA, Japonsko, Vietnam, Myanmar, Malajsie, Filipín a dalších.  Díky jejich přednáškám a následným debatám mohli nahlédnout pod pokličku světové diplomacie a poslechnout si jejich názor na různé problematiky jako je mezinárodní spolupráce, mobilita, umělá inteligence či současná geopolitická situace.

Studenti se během týdne také mohli blíže seznámit s novými technologiemi, jako je umělá inteligence či virtuální produkce, jejich úskalími a možnostmi, které jim poskytují. Odborníci na marketing se podělili o své zkušenosti z marketingových kampaní jak značek, tak politických kampaní a ukázali studentům, jak správně nad reklamou přemýšlet v dnešní době.

O své zkušenosti se také podělili zakladatelé a manažeři úspěšných firem, kteří sami často byli absolventy VŠE, aby studenti lépe chápali praktické aplikace teoretických konceptů a podnikatelské reality, které je čekají po dokončení studia.

Hlavním cílem Týdne inovací je modernizace výuky na VŠE, posílení její praktické dimenze a zvýšení atraktivity a zábavnosti studia pro studenty.

Pevně doufáme, že se vše z toho se v tomto roce povedlo splnit, nabyté přednáškové sály toho byly tím nejlepším důkazem.