V zimním semestru 2022 vyjíždí do zahraničí téměř 480 studentů VŠE

Téměř 480 studentů VŠE v září nezasedne do poslucháren na Žižkově nebo Jižním Městě, neboť stráví zimní semestr 2022 na výměnném pobytu v zahraničí na některé z 250 partnerských univerzit VŠE či na pracovní stáži.

Studenti vyjíždějící do Severní a Latinské Ameriky, na sever Evropy nebo do Francie, začínají své studium již během srpna. První z nich jsou již na místě a nadšeně sdílí své dojmy – sledovat je můžete v rámci pravidelných repostů na Instagramu vse_studyabroad a Facebooku VSE Study AbroadStejně tak jako v minulých semestrech budou mít vyjíždějící studenti možnost představit zahraniční univerzitu a podělit se o své zkušenosti prostřednictvím oblíbených takeoverů na Instagramu Oddělení zahraničních styků.

Výjezdy podle destinací

Většina studentů bude výměnný pobyt realizovat v některé z evropských zemí – nejvíce se jich tradičně chystá na výjezd do Francie a Německa, ale téměř 90 studentů vyrazí i do vzdálenějších zemí mimo Evropu – např. do USA, Japonska, Kanady, Singapuru nebo Mexika. Po dvouleté pauze se studenti tento semestr podívají i do Austrálie nebo na Tchaj-wan, kam byly výjezdy pozastaveny z důvodu uzavření obou zemí v rámci protikoronavirových opatření.

Podpora ekologického cestování

Studenti, kteří vyjíždějí na Erasmus, mohou nově získat finanční příspěvek na využití ekologicky šetrného způsobu dopravy. Green Erasmus umožňuje jednorázové navýšení finančních prostředků o 50 EUR, pokud student při cestě do zahraničí zvolí jízdní kolo, vlak, autobus či sdílený automobil. O podmínkách čerpání příspěvku Green Erasmus se více dozvíte zde.