VŠE dokončila stavbu nového archivu

Areál VŠE na Žižkově se rozrostl o další budovu. Šestipatrové moderní Centrum archivních a depozitních služeb umístěné u vjezdu z ulice U Rajské zahrady bude sloužit pro potřeby Knihovny VŠE a Právního oddělení. Jeho architektura koresponduje s původními budovami školy.

Myšlenka na vznik archivu vznikla před dvanácti lety, samotná realizace stavby započala v roce 2018 a dokončena byla letos na jaře. Kromě sedmi set metrů čtverečných prostor sloužících k archivaci dokumentů a publikací, kde je udržována stabilní teplota a vlhkost vzduchu, se v budově nachází také studovna, zasedací místnost a šest kanceláří.

Výstavba Centra archivních a depozitních služeb přišla na 140 miliónů korun, škola ji z 85 % financovala ze systémové dotace MŠMT, zbytek z vlastních zdrojů.

V úterý 11. května si novou budovu prohlédlo vedení VŠE.