VŠE přivítala téměř 600 zahraničních studentů

Od 13. do 17. září proběhl na VŠE již tradiční Orientation Week pro zahraniční studenty. Pro více než 320 výměnných studentů a 270 studentů cizojazyčných programů, kteří již v průběhu září přijeli na VŠE, připravilo Oddělení zahraničních styků bohatý několikadenní online program, aby ještě před začátkem výuky poznali školu a seznámili se s Českou republikou a novými kamarády.

Studenti během Orientation Weeku mohli absolvovat pestrou škálu aktivit – od vyřízení nezbytných administrativních formalit po interaktivní přednášky, při nichž si osvojili základy češtiny, seznámili se s historií českých zemí nebo se zapojili do semináře o kulturním šoku. Zároveň měli příležitost poznat, jak funguje Knihovna VŠE.

Nedílnou součástí Orientation Weeku byly také nevšední aktivity pořádané studentskou organizací ESN VSE Prague – jízda historickou tramvají, výšlap na Sněžku při východu slunce nebo mezinárodní piknik.