VŠE prohlubuje spolupráci s Evropskou investiční bankou.

V úterý 20. 2. proběhlo u rektora VŠE jednaní se zástupci Evropské investiční banky a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Předmětem byla spolupráce VŠE s Evropskou investiční bankou.

Její podobu a další směřování představila vedoucí kanceláře EIB v Praze, paní Andrea Ferjenčíková. Vyzdvihla zájem studentů FMV o letní školu EIB, která je organizována v Lucemburku a zmínila také zájem o program pro mladé výzkumníky STAREBEI.

Jednání se zúčastnil náměstek ministra školství mládeže a tělovýchovy, pan Jaroslav Miller. Poukázal na to, že kurz, který FMV VŠE ve spolupráci s EIB pilotně spouští, má velký potenciál jak pro studenty, tak pro zájemce z řad státní správy a byznysu. Tzv. mikrocertifikáty jsou moderní a velice atraktivní formou, jak si doplnit znalosti v nových dynamicky se vyvíjejících tématech jakou např. financování udržitelnosti bez pochyb je.

Velký zájem o kurz potvrdil i garant předmětu, ředitel Centra evropských studií FMV VŠE, Jarolím Antal. Dle něj je již teď kapacita kurzu z třetiny zaplněna právě těmito zájemci.

Kurz Evropská investiční banka – udržitelnost v investicích startuje 7. 3. a v rámci 6 seminářů přijedou na VŠE přední experti EIB. Doplňkem kurzu je moodle, ve kterém si studenti ověří své schopnosti v dodatečných aktivitách online.

Kurz je zdarma a lze se na něj registrovat do konce února, resp. do vyčerpání kapacity. Více informací naleznete zde.

VŠE prohlubuje spolupráci s Evropskou investiční bankou.